Moderní zahrada s terasou - fotogalerie, inspirace

Koupelna

Přidal jitka, dne 2. 07. 2019 ,  0x

Moderní zahrada s terasou - fotogalerie, inspirace

Ať už plánujete realizaci zcela nové zahrady s novostavbou nebo chcete tu současnou zmodernizovat, zrekonstruovat - jste tady správně. Na závěr článku vám dodáme nejen dávku nutné inspirace v naší fotogalerii, ale před tím si řekneme i nutné aspekty, které by v žádné moderní zahradě neměly chybět.

Pokud jen přemýšlíte nad modernizací, nemusíte mít strach, zmíníme i finančně velmi dostupné nápady a tipy.


Co by měla obsahovat každá moderní zahrada?

Níže uvádíme výčet, na který by žádný návrhář (třeba i amatér) neměl nikdy zapomenout. Je to prvních 5 kroků, které si před samotnou realizací musíme projít a důkladně zvážit. Je také důležité, abychom se nikdy nebáli celý původní návrh zahodit za hlavu a začít znovu, nejen pokud zjistíme velké nedostatky, ale přeci chceme, aby byla zahrada dokonalá, takže riskovat se určitě nevyplatí...

1) Sladění barev a stylu

Nedávno jsme vám psali například o Provence stylu, který je svým pojetím velmi originální a určitě není pro každého. Chceme tím říct, že barvy samozřejmě musí ladit, ovšem i interiér s exteriérem musí být alespoň v malém souladu, zejména pokud máte velká moderní prosklená okna, kdy celkový vjem venkovní plochy i vnitřku domu splývá dohromady. Veškeré následující body (až 5) se s tímto prvním a nejdůležitějším bodem prolínají, proto vždy slaďte barvu a pokud je to trochu možné, zachovejte i hlavní vybraný moderní styl zahrady.

Co bychom tedy měli dodržet?

  • sladění barev, včetně interiéru
  • pokud možno zachování základního stylu s interiérem domu nebo chaty
  • praktickou stránku (lavičky, odpočívací místa např. na trhání plevele, chůzi, volný pohyb atp.)
  • zohlednění malých dětí, psů nebo jiné zvěře

2) Oplocení zahrady

Plot tvoří jakési pozadí pro celkový dojem. Jestliže plot nemáte stanovený řadovým domem, místním zvykem nebo stavební firmou, máte velkou výhodu. Nezapomeňte sladit i plot.

V moderní zahradě by neměl chybět živý plot, který vytvoří to nejlepší (přirozené) prostředí. Můžete si koupit již vyrostlý plot nebo pouze sazenice, které vychází podstatně levněji a za pár let vyraší do požadovaného vzrůstu. Solventní firmy poskytují i roční záruku na prodané keře, takže se obvykle nemusíte bát nenadálých finančních výdajů, které mohou, většinou po pár měsících, nastat.

3) Použitý materiál

Možná si myslíte, že k moderní zahradě patří ten nejdražší materiál. Přestože se nám to někteří prodejci stále snaží namluvit, opak je pravdou. V moderních zahradách se v posledních letech používá spíše přirozený materiál obvyklého charakterů, který není finančně nijak náročný.

Hledejte jednoduchá a přírodní řešení, které se společně doplňují a navazují na sebe, přičemž nezapomeňte na první zmiňovaný bod - styl a barvy. Materiál sám o sobě není důležitý, nejvyšší podstatu tvoří celkový dojem, který docílíte pouze promyšleným plánem, jak celou zahradu vybudovat.

4) Externí nábytek a doplňkové předmětyV rámci nábytku důrazně doporučujeme zůstat u těch obvyklých a praktických, které nejen zapadnou, ale které reálně využijete a denně oceníte. Fantazii se sice meze nekladou, ovšem i jeden větší kus nábytku nebo řvoucí zahradní trpaslík může velmi výrazně narušit celkový dojem. Nejen váš dojem, ale i návštěv, které se upnou k jednomu extravagantnímu prvku a de facto celá moderní zahrada tím může být přerušena.

5) Jezírka

V článku, který jsme pro vás také nedávno sepsali, jsme se zaobírali zahradami ve svahu, kde lze nalézt dokonalé umístění potůčku s vyústěním do zahradního jezírka. Pokud tedy chcete tipy, jak takový potůček s jezírkem vyrobit, podívejte se do článku Zahrady ve svahu.

Terasy

Samotné terasy vždy souvisí s konkrétní lokací, stylem, a především s individuální nástavbou. Ale nemusíte si povzdechnout, z našich ilustračních fotografií si snad vybere každý.

Tipy, nápady a inspirace

Moderní doba naštěstí znamená jednoduchost, eleganci a praktičnost, díky tomu se vyplatí důkladně zvážit i následující zahradní vychytávky. Nejsou nutné, ale každý je ocení. Pokud ne vy, návštěvy určitě.

  • Pergola nebo altánek - relaxace, klidné sezení a grilování ve stínu, pro inspiraci, například při výstavbě na zakázku se podívejte do naší fotogalerie níže
  • K zahradnímu nábytku patří i praktické věci - houpací síť, vajíčko nebo cokoliv, na co si jen vzpomenete, při zachování barev se není čeho bát, dopřejte si svou vysněnou vychytávku
  • Osvětlení - dnešní solární svítidla na zahradu nejsou nijak finančně náročně, ale o co víc - opravdu svítí a v noci je oceníte nejen na pohled, ale i po praktické stránce
  • Chodníky a cestičky - na tento aspekt by při moderních zahradách o větší rozloze neměl nikdo zapomenout, důležitá je členitost, aby byla snadno přístupná i odlehlejší místa pro rutinní údržbu

Fotogalerie

Následují slíbené fotky s velkou dávkou inspirace, které lze použít nejen při vlastním řešení, ale i jako tipy při realizaci výstavby moderní zahrady na zakázku u specializované firmy.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!