Jsou bazény ALBIXON kvalitní? A jak správně vybrat zahradní bazén?
Přidal albixon, dne 23. 06. 2020 , 0x
Pokud se alespoň trochu zajímáte o zahradní bazény, pravděpodobně vás neminula reklama na bazén Albixon.
V dnešním článku se zaměříme na porovnání základních druhů bazénů, na hodnocení jednotlivých bazénu této značky i na hlavní aspekty, na které byste si měli dát při výběru konkrétního bazénu pozor.
Recenze a hodnocení bazénů Albixon
Online recenze fungují zpravidla tak, že se ozvou pouze ti reální zákazníci, kteří mají s danou firmou nebo produktem silný zážitek. A pokud je tento zážitek negativní, tím spíše napíší recenze. Pokud má jiná (obvykle neznámá) firma mnoho pozitivních recenzí a pár negativních, je velká pravděpodobnost, že si ty pozitivní napsala sama. Z naší rešerše vyplynulo, že de facto všechny recenze týkající se kvality jsou výhradně pozitivní. Pár negativních reakcí se týkalo pouze konkrétního prodejce (který již není zaměstnancem), který na zákazníky působil uspěchaným dojmem, a to včetně doby před podepsáním smlouvy o nákupu a instalace bazénu. Z jednotlivých online diskuzí vyplývají pouze pozitivní závěry, ať se službami či kvalitou provedení.
Druhy venkovních bazénů
Pokud opomeneme nejlevnější (a zároveň zpravidla nejméně kvalitní s krátkou životností) nadzemní bazény. Rozlišujeme tři základní typy bazénů: 1) Vypláštěné těžkou fólií 2) Přelivové a 3) Skimmerové bazény.
Vypláštění těžkou fólií
Bazény vypláštěné těžkou fólií (fóliové bazény). Celý skelet těchto bazénů je pokryt fólií, která zaručí nejvyšší odolnost proti plísním a bakteriím. A z toho plyne i delší životnost. Nevýhodou jsou pak vyšší pořizovací náklady, a to včetně instalace.
Skimmer
Skimmerové bazény jsou českou oblíbenou volbou. Základem pro čištění je hladinový sběrač nečistot, tzv. skimmer. Hlavní výhodou je nejnižší pořizovací cena v segmentu zapuštěných venkovních bazénů. S pořizovacími náklady se pojí i jednodušší a levnější technologie. Nevýhody skimmerových bazénů jsou pro některé zákazníky ovšem podstatné. Mezi hlavní patří nižší hladina vody (cca 15 cm oproti stavební hloubce), také je nutné zmínit nižší cirkulaci vody, a tím spojenou nutnost častějšího vysávání (podvodní vysavač lze snadno umístit přímo do skimmeru).
Přeliv
Přelivové bazény působí luxusním dojmem především díky tomu, že hladina vody je souběžná se stavební výškou bazénu. Odliv nečistot z hladiny je velmi rychlý, protože probíhá automaticky po celém objemu. Vysávání podvodním vysavačem zpravidla probíhá shodně, je ovšem nutné spustit funkci na zpětné sání, což vám solventní firma vysvětlí při instalaci bazénu. Popř. je možné tyto a další informace dohledat v manuálu.
A nevýhody? Vyšší cena, která v závislosti na konkrétním typu provedení může být až dvojnásobná. Se žlábky se pojí i další negativum - bazén zabere větší plochu. S pokročilou technologií se také pojí dražší údržba či výměna jednotlivých částí.
Jak by měl být bazén hluboký?
Pokud nemáte děti nebo se děti v bazénu koupat nebudou. Záleží v podstatě pouze na vás, jak hluboký chcete bazén mít. Mezi obvyklé míry patří 150 cm. Zakřivené dno je obvykle od 120 do 180 cm. Někteří zákazníci se ale rozhodnou i pro více jak 2,5 metru. Pokud zvolíte bazén bez odtokových žlábků, myslete na to, že v závislosti na ploše hladiny je nutné bazén dopustit se ztrátou 15 až 30 centimetrů (jinak by voda při používání přetékala mimo bazén).
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.