Stavba nebo rekonstrukce střechy na klíč. Na co si dát pozor?

Doporučujeme

Přidal , dne 10. 03. 2021 ,  0x


Pokud si stavíte dům sami, rovnou můžete přeskočit na třetí odstavec, protože základní rady už určitě dobře znáte. Na druhou stranu, je dobré si je v případě jedné z nejdůležitějších prvků domů připomenout. Střecha je sice v pomyslné pyramidě pyramid až na posledním místě, ale u domů to v praxi neplatí. Střechy jsou zejména na území České republiky velmi důležité.

Nikam nespěchejte

Nedejte hned na první radu dobrého kamaráda a nechte si sestavit několik nabídek. V neposlední řadě sledujte nestranné recenze bývalých klientů na internetu.

Recenze ale nejsou celý svět. Velké firmy obvykle nasbírají pár negativních recenzí, protože počítají klienty v tisících, ne v jednotkách.

Třeba střechy v Praze mohou být paradoxně levnější než v odlehlých částech země, protože je zde vyšší konkurence.

Stavba nové střechy

Ať už si dům stavíte sami, resp. jste výstavbu rozkouskovali na různé specialisty v oboru anebo jste kompletní projekt svěřili jedné firmě, následující řádky určitě oceníte. Na co si dát pozor, co kontrolovat při stavbě nové střechy?

  • Použití kvalitních materiálů,
  • délka záruční doby,
  • vhodnost a efektivita krytiny,
  • estetika vzhledem ke konkrétní lokaci nemovitosti,
  • garance v rámce izolace a zateplení,
  • provedení odvětrávání,
  • splnění legislativních požadavků platných v době výstavby.

Na co si dát pozor při rekonstrukci střechy?

Jako první krok byste neměli zapomenout na zhlédnutí dokumentů od firmy, která vám střechu vystavěla. Opravu střechy pak v závislosti na kupní smlouvě může financovat stavební firma v rámci záruky výrobce či dané firmy.

Především v případě oprav se stává, že klient není spokojen s výsledkem, a to nejen ihned po rekonstrukci, ale třeba o rok či pár let později. Smlouvu o dílo je vhodné (vzhledem k investované částce) prodiskutovat s právníkem.

Finanční úhradu za rekonstrukci střechy nikdy neplaťte celou předem. Je zvykem nejprve uhradit zálohu (ve výši 10 až 80 %), doplatek následuje až při předání dokončeného díla stavební firmou. Jestliže jde o činžovních domů bývá poptávka o záloze procentuálně nižší.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!