Studentský pokoj - inspirace, rady, fotogalerie

Koupelna

Přidal voral2, dne 20. 01. 2020 ,  0x

Studentský pokoj - inspirace, rady, fotogalerie

Ať už přemýšlíte nad studentským pokojem na kolejích anebo jednoduše chcete předělat dětský pokoj na studentský, jde o velkou změnu, která ale nemusí být finančně náročná.

S našimi radami a inspirací se rozpočet vejde do pár tisíc. Většinu nábytku totiž lze zachovat, stačí lehce upravit vnější dojem a zaměřit se z dětské infanltilnosti na praktičnost a jednoduchost. Samozřejmě, vše by nemělo být v rozporu se stylem dítěte, resp. studenta.

Jak předělat dětský pokoj na studentský?

Stačí dodržovat následují rady:

 • zbavit se veškerých dětských barev (křiklavé, zářivé aj.)
 • sladit styl bydlení
 • zaměřit se na praktickou stránku,
 • v poslední řadě pokoj zútulnit

Kdy s přeměnou na studentský pokoj začít?

Ať už bude student bydle na kolejích nebo ne, měl by doma mít vhodné zázemí. Nejlepším obdobím, kdy s proměnou studentského pokoje začít, je druhý stupeň základní školy. Konkrétní čas je individuální, závisí v podstatě jen na hormonech, tzn. kdy nastane puberta.

  Nejdůležitější vybavení studentského pokoje

  Při vytváření projektu (přemýšlením nad konkrétním vybavením a rozvržením nábytku) byste v první řadě měli přemýšlet nad těmito body:

  • postel,
  • stůl,
  • židle,
  • praktické vybavení,
  • klidová zóna.

  Ostatní nábytek a další vybavení lze obvykle použít již z dětských let.

  Postel

  Studentská postel, inspirace

  Jestliže není aktuálně v dětském pokoji postel s ornamenty superhrdinů nebo jiných dětských postaviček, postel můžete ponechat, popř. pouze provést rychlou rekonstrukci, která může spočívat v nátěru základovou a vrchní barvou.

  Při výběru postelí doporučujeme začít ZDE

  Stůl

  Stůl pro studenta, inspirace

  Dětské stoly bývají malé a nepraktické, ale pokud jste postupovali podle našeho návodu a mysleli i na přechod z dětského na studentský pokoj, možná máte vyhráno a nemusíte nic řešit. Jestliže na internetu nemůžete najít vhodný stůl pro studenta, nehledejte fráze kancelářský stůl, studentský stůl nebo pracovní stůl, doporučujeme spíše hledat kategorii psacích stolů.

  Jak vybrat kvalitní, ale levný stůl pro studenta?

  Máte hned několik možností, jak ušetřit, záleží už jen na vás, kolik tomu chcete věnovat času:

  • sledujte akční ceny ve větších obchodních domech zaměřených na bydlení,
  • hledejte na internetu, kvalitní stoly lze najít do tisíce Kč,
  • hledejte na aukčních serverech a inzertních portálech.

  Na internetu se dnes vyplatí pořízení (nejen) značkových stolů, s vyhledáváním doporučujeme začít https://psaci-stoly.heureka.cz/.

  Židle

  Studentská židle, moderní, inspirace

  Vedle postele jde o druhou věc, na které opravdu záleží. Více jak na vzhledu, tak spíše praktičnosti a kvalitě provedení. V tomto případě často nabízejí velké obchodní domy akce na starší židle, které spadají do kategorie loňských modelů.

  Pokud nechcete šetřit, doporučujeme prohledávat kromě kategorií pracovní židle, kancelářské židle i herní židle. S vyhledáváním můžete začít ZDE.

  Praktické vybavení  Konkrétní inspiraci najdete v naší fotogalerii na konci článku. Fantazii se meze nekladou, nicméně dejte své požadavky stranou a zeptejte se studenta, co chce.

  Nezapomeňte i na útulnost, určitě stojí za to zvážit pořízení alespoň jedné odolné pokojové rostliny. Vhodné je taky zamyslet se nad tím, zda nevyhodit koberce, pokud v dětském pokojíčku byly, protože jsou velmi nepraktické, především jejich čištění.

  Klidová zóna

  Odpočinek pro studenty, inspirace

  Klidová, relaxační, oddechová, říkejte tomu, jak chcete. Jde o prostor, kde by mělo být maximální pohodlí a útulno. V případě, že to dovolují dispozice interiéru pokoje, zamyslete se, zda je nejlepší možností zvolit moderní pytel (tzv. sedací vak), gauč nebo televizi.

  Praktické odkazy:

  Nejoblíbenější sedací vaky ZDE


  Nejoblíbenější gauče ZDE


  Nejoblíbenější televize ZDE

  Inspirace

  Jako vždy, to nejdůležitější na závěr. Přinášíme vám naši fotogalerii, kde najdete více jak 50 inspirací.

  Žlutý styl pokoje, studentStudentský pokoj, malý


  Studentský pokoj, velký  Další článek


  Komentáře:

  Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

  Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.  Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!