Ploché střechy: Výhody a nevýhody

Doporučujeme

Přidal ahf, dne 1. 06. 2020 ,  0x

Ploché střechy: Výhody a nevýhody

Ploché střechy působí moderním a nadčasovým dojmem. Na druhou stranu nejde o technologickou novinku a některým lidem se plochá střecha jednoduše nelíbí.

Do definice plochých střech patří ty, které mají spád 5 nebo méně stupňů. V praxi se ovšem slovníková terminologie příliš nepoužívá a napříč firmami máte na výběr střechy se sklonem od 3 do 10 stupňů.

Pojďme dát osobní a subjektivní věci stranou. Pojďme se podívat na fakta. Ploché střechy mají mnoho (skrytých) výhod. Pokud tedy začínáte projektovat, plochá střecha určitě stojí za zvážení. V dnešním článku se dozvíte proč.

Plochá střecha je praktičtější

Pokud opomene možnost přístavby dalšího patra v budoucnu, plochá střecha lze využít mnoha způsoby.

Dnešní materiál používaný na ploché střechy umožňuje nejen vybudování terasy pro víkendové grilování. Na ploché střeše můžete mít vlastní zahradu, relaxační prostor nebo i bazén.

Navzdory moderním standardům doporučujeme se informovat, zda budou zvolené správné střešní konstrukce. V praxi se můžete setkat s pojmy pochůzná vs. nepochůzná střecha. Obě varianty unesou váhu lidského těla, ale pouze ta pochůzná je určená k častému využívání. Veškeré moderní materiály netrpí na průsaky.

Plochá střecha je i ekonomická

V případě komerčních budov je logické, že se počítá s každým plánovaným výdajem. Na druhou stranu, proč se nezaměřit na nižší výdaje za energie i v případě vlastní domácnosti?

Šikmé střechy zaujímají zbytečný prostor navíc, který je nutné vytápět. Navíc zateplení plochých střech je snadnější a pokud je provedeno správně, z dlouhodobého hlediska výrazně ušetříte.

Na plochou střechu, tzv. přitíženou plochou střechu, lze za určitých okolností získat i státní dotaci. Někdy se můžeme setkat i s pojmem zelené střechy.

Nevýhody ploché střechy

Kromě vzhledu neexistuje žádný relevantní důvod, proč si nevybrat plochou střechu. Možná pouze milovníci půdy budou zklamaní. Ale jedno nižší patro lze vybudovat i při zvolení střechy ploché...

Servis a kontrola ploché střechy

Pokud hledáte férovou firmu, která garantuje provedení osobní prohlídky, návrhy na konstrukci, zateplení - to vše bezplatně se závazným finančním stropem, můžete oslovit firmu AHF STAVBY. Jakmile si vyberete firmu, která vám konstrukci, zateplení či jiný servis provede, před zaplacením zálohy doporučujeme zhlédnout recenze této firmy na internetu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!