Odhad ceny nemovitosti rychle a zdarma - rady a tipy

Doporučujeme

Přidal maxima9, dne 13. 02. 2020 ,  0x

Odhad ceny nemovitosti rychle a zdarma - rady a tipy

Odhad nemovitosti není tak snadné určit, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kromě porovnání s nabídkami podobných typů realit na trhu určuje odhadní cenu mnoho dalších aspektů. Především díky tomu, že nabídka na inzertních portálech s nemovitostmi obvykle není reálná. S poptávkou se často střetne až po vyjednávání o ceně, tzn. reálná cena nemovitosti je pravděpodobně nižší než si dle vlastního (laického) průzkumu myslíte.

Profesionální odhad nemovitosti

V úvodu jsme zmínili, že při vlastním určení hodnoty reality (domu, bytu, pozemku, garáže, nebytového prostoru aj.) nejspíše vy sami cenu nadhodnotíme. Pojďme si v základních bodech vysvětlit, jak probíhá profesionální odhad nemovitostí:

  • analýza nabídky prodeje obdobných nemovitostí v podobné lokaci,
  • analýza uskutečněných prodejů v historii (obvykle neveřejné informace pro běžného člověka),
  • konkrétní umístění nemovitosti (výhled z okna, blízké okolí),
  • dostupnost služeb v okolí,
  • sousedé, vztahy okolních lidí, kriminalita atp.,
  • možnost parkování, spojení MHD...

Možná jste si všimli, že jde o popis toho, jaké může mít očekávání potencionální kupující. A přesně o to jde. Reálnou cenu totiž určuje střet nabídky a poptávky, tedy částka, na které se domluví prodávající s kupujícím.

Odhad zdarma a online

Odhad ceny nemovitosti některé společnosti nabízí zdarma online. Ať už tedy hledáte cenově přijatelnou nemovitost nebo tu svou chcete prodat, profesionální odhad ceny (zdarma) se určitě vyplatí.

Na jakou firmu se obrátit?

Záleží především na tom, co hledáte. Jestliže např. chcete prodat nemovitost rychle, ale zároveň netratit na prodejní ceně, přes odkaz výše se dostanete na realitní firmu, která nabízí 50 % z ceny nemovitosti ihned, přičemž průměrná délka prodeje netrvá ani 1,5 měsíce. A na co byste při prodeji nemovitosti určitě neměli zapomenout? Níže přikládáme praktický seznam tipů:

  • doporučujeme zvážit i menší realitní společnosti (zde ale počítejte s průměrně delší dobou na prodej),
  • hledejte garance, které vás osloví (rychlost převodu financí, výše provize...),
  • projděte si nezávislé recenze (některé podvodné společnosti si píší vlastní recenze, proto doporučujeme použít hodnocení Google nebo Facebook),
  • při podpisu jakékoliv smlouvy buďte velmi obezřetní a nebojte se zeptat na to, co vás zajímá (pokud vám realitní makléř odmítne poskytnout smlouvu domů, při podpisu na vás naléhá, je vhodné od podpisu odstoupit, navzdory tomu, že takový podpis smlouvy je dle OZ neplatný).

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!