Minibagry jsou vhodné nejen pro výkop bazénů

Doporučujeme

Přidal mikrobagr, dne 18. 12. 2019 ,  0x

Minibagry jsou vhodné nejen pro výkop bazénů

Snad každý malý kluk obdivuje bagristy, kteří malou páčkou ovládají tunový stroj. Zamysleli jste se někdy nad tím, že na tomto klukovském snu lze nejen ušetřit při práci na vlastním pozemku, ale také si slušně přivydělat?

Co je to minibagr?

Pojem minibagr běžně nepoužíváme při hovoru a mnoho lidí netuší, o co vlastně jde, začneme tedy tím, že si definujeme základní pojmy.

Minibagr, někdy také minirypadlo či mini-exkavátor (z angličtiny excavator) slouží k těžbě, prohloubení a obecně přemisťování hornin v menším nebo malém rozsahu. Pokud tedy zrovna nepotřebujete prohloubit základy pro velkou stavbu, tyto malé bagry by měly stačit.

1) Velký bagr - nad 45 tun.

2) Standardní bagr - 7 až 44 tun.

3) Minibagr - méně než 7 tun.

4) Mikrobagr - obecně není definován, jde o nejmenší bagry s hmotností do 1 tuny.

Díky tomu, že se pojem mikrobagr obecně příliš nepoužívá, v článku ho slučujeme s minibagrem.

Kde si koupit nebo půjčit minibagry?

Existuje nepřeberně možností. Výrobou malých bagrů se zabývá mnoho firem po celém světě. Bagry lze pořídit např. na eBay.com nebo jiném inzertním portálu. Důrazně ale doporučujeme zvolit renomovaného prodejce s pozitivními recenzemi. V České republice tzv. mikrobagry a dumpery (dampry) vyrábí firma LUTY s. r. o., která nemá na internetu žádné negativní recenze. Na vývoji, výrobě i distribuci spolupracuje s francouzskou firmou CHARGEUR, která má zkušenosti s vývojem strojů až do 200 tun.

Výhody minibagrů

  • cena pořízení
  • snadná manipulace
  • velká poptávka po prohloubení v malém rozsahu
  • široký výběr, včetně české výroby

Jaký minibagr zvolit pro výkop bazénu?

Hledání minibagru na výkop základů pro bazén je vůbec nejčastější důvod, proč běžný člověk začne na internetu hledat a dostane se k tomu článku. Kopání svépomocí je takřka nadlidský úkol, a když si navíc člověk připočte čas a zdraví, které s ručním kopáním strávil...

Lepší malý bagr než velká lopata.

S mikrobagrem obvykle není možné kopat do větší hloubky než 1,5 metru, pokud jde ovšem o velký bazén, je možné ve výsledku kopat do větší hloubky.

Zvolit tedy lze tedy kterýkoliv minibagr, čím menší bude, tím bude práce trvat déle, ale za to sním bude lepší manipulace. Konkrétní projekt doporučujeme konzultovat s prodávajícím nebo pronajímatelem, abyste případně mohli minibagr reklamovat a požadovat peníze zpět.

Splňte si klukovský sen

Vezměte si papír a tužku a spočítejte si, na kolik vás vyjde (finančně i časově):

1) Vlastní výkop a odvoz zeminy svépomocí anebo rozdělení práce mezi jednotlivé firmy nebo živnostníky.

2) Čas, starosti a finance s dodavatelem, který pro vás vše obstará.

3) Pořízení minibagru.

Nové kvalitní minibagry do 1 tuny se zárukou se pohybují cenově již od 100 tisíc Kč. Přestože jde o nejdražší možnost, minibagr vám nadále zůstane. A věřte nebo ne, jen mezi vašimi sousedy se najdou zájemci, kteří by si chtěli bagr vypůjčit anebo vám zadat práci.

Jen cena vyhloubení jednoho metru o šířce 20 cm začíná na 200 Kč, tzn. jen za jeden den si můžete přijít na desítky tisíc Kč. Samozřejmě, závisí na vaší zdatnosti, jak se v konkurenci prosadit, a také na vašem zájmu o vyhledávání poptávek...

Pokud si chcete splnit klukovský sen a mít slušný přivýdělek, koupi minibagru určitě stojí za to zvážit. S vyhledáváním můžete začít na stránkách českého výrobce mikrobagry.cz, kde najdete i široký výběr náhradních dílů skladem.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!