Jsou kamenná umyvadla z mramoru vhodná do kuchyně?

Kuchyně

Přidal janec, dne 6. 08. 2019 ,  0x

Jsou kamenná umyvadla z mramoru vhodná do kuchyně?


Kdo z Vás byl někdy na luxusnější dovolené, nebo se občas pohybuje v lepším hotelu, popř. restauraci, pak jste určitě někde narazili na krásné kamenné umyvadlo v provedení na desku, které patří k možnostem, jak vdechnout interiéru nádech moderny a luxusu. Pokud o těchto umyvadlem nic nevíte, tak jste si určitě řekli, že musí být velice drahá a pro běžně použití nevhodná. Je tomu ale opravdu tak?

Mramorová umyvadla se dostávají čím dál častěji do běžných domácností

Kamenná umyvadla vyrobená z přírodního mramoru, případně jiného tvrdého kamene už nejsou luxusním zbožím a do svého interiéru si jej může dovolit prakticky každý. Nevýhodou je asi pouze v některých případech složitější zástavba, která může (ale nemusí) celou instalaci prodražit. Je ale nutno počítat s tím, že kamenné umyvadlo má svá specifika, která jej předurčují pro určité možnosti využití. Ideální jsou jako zajímavý doplněk koupelny, který ji dokáže pozvednout na vyšší úroveň a udělat z ní tak trochu odpočinkovou wellness zónu podobně, jak bývají zařízené některé hotely a bungalovy v exotických zemích. Při návštěvě Vaší koupelny se tak můžete cítit jako na dovolené. Do kuchyně nejsou kamenná umyvadla příliš doporučována a to jedna proto, že lehce dojde při manipulaci s nádobím k jejich odření a jednak proto, že by často přicházela do styku s kyselinami obsaženými v některých jídlech a nápojích, které pomalu, ale jistě narušují povrch umyvadla. Samozřejmě není nutno se při takovém narušení povrchu obávat rozpadu kamenného umyvadla, nicméně takto poškozený povrch je pak výrazně pórovitý a natahuje do sebe nečistoty, které lze pak jen velmi obtížně odstranit.

Jak o kamenné umyvadlo pečovat?

Umyvadlo z přírodního kamene potřebují o něco větší údržbu, než ta keramická, nicméně jejich krása Vám to zajisté vynahradí. Nejde o nic zásadního- stačí jednou za půl roku až jeden rok umyvadlo ošetřit impregnací na přírodní kámen. Vhodná je například impregnace Saxo, nebo jí podobná.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!