Jak vybrat okna s dlouhou životností?

Doporučujeme

Přidal jis, dne 28. 08. 2019 ,  0x

Jak vybrat okna s dlouhou životností?

Ceny energií rostou, stará okna každým dnem přicházejí o funkci termoizolace… Výměna starých oken se v dnešní době prostě vyplatí. Ale jak okna vybrat? Jsou opravdu plastová okna lepší než dřevěná? Tuto problematiku probereme v dnešním článku jasně a přehledně, samozřejmě se můžete těšit i na naše rady a tipy.

Druhy oken - seznam

Existují celkem 4 základní druhy oken. Naprostá většina domácnostní se rozhodne pro plastová okna, pojďme se podívat i na ostatní a uvést si hlavní výhody a nevýhody.

Plastová okna

Obvykle jsou nejlevnější možností, což je určitě velké plus. Na druhou stranu, nevěřte prodejcům, kteří vám tvrdí, že jsou zcela bezúdržbová, protože plast čelí nejen povětrnostním podmínkám a dešti. Největším kamenem úrazu je změna teplot. Plastová okna totiž podléhají tepelné roztažnosti, postupem času izolační schopnosti degradují. Profesionální instalací, kvalitním plastem a vhodným typem kování je možné tyto vlivy velmi zredukovat.

Dřevěná okna

Dřevo je oproti plastu sice dražší, na druhou stranu má za vhodných podmínek vysokou životnost a stálý tvar. Hlavní nevýhodou dřevěných oken je vlastnost dřeva v absorpci vody, která zvětší objem dřeva. Tomu lze předcházet údržbou, míra potřeby pečování o dřevěná okna se odvíjí od konkrétního umístění oken. Dřevěná okna někteří výrobci nabízí z českého dřeva s povedeným přírodním designem, což je další nespornou výhodou oproti plastu či hliníku.

Hliníková okna

Hliník je velmi odolný materiál proti mechanickému poškození, proto se využívá především v místech, kde jsou okna či dveře velmi namáhané (nemocnice, školy atp.). Cena hliníku může nemile překvapit, odměnou za pořízení kvalitních hliníkových oken je již zmiňovaná nejvyšší odolnost. V případě, že chcete použít nadstandardní formáty skel, je dost možné, že hliníková okna budou jedinou možnou volbou. A kromě vysoké odolnosti dodají každé stavbě na moderním vzhledu.

Špaletová okna

Rozhodli památkáři za vás? Pak už nemáte na výběr druh oken, ale stále můžete vybírat z firem, které vám okna nainstalují. Ať už milujete klasický vzhled nebo jste k výběru špaletových oken donuceni, doporučujeme vybírat výrobce a prodejce dle pozitivních recenzí od známých či na internetu.

Závěrem

Pokud nejste k výběru konkrétního typu oken donuceni, záleží spíše na vašich osobních preferencích. Výběr oken je nicméně důležitý a doporučujeme se spolehnout na firmu, která má s prodejem a instalací letité zkušenosti a zároveň si stihla nasbírat pozitivní recenze.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!