Jak správně vybrat okna a dveře?

Doporučujeme

Přidal triog, dne 19. 06. 2019 ,  0x

Jak správně vybrat okna a dveře?

Okna nebo dveře patří mezi základní, a hlavně podstatná vybavení každé domácnosti. Při výběru musíme myslet především na to, že jde o investici na desítky let dopředu, proto bychom při výběru neměli hledět pouze na kvalitu, ale především na renomé výrobce.

Okna plastová nebo dřevěná?

Při výběru mezi plastovými a dřevěnými okny v dnešní době panuje mnoho mýtů, teď si je přehledně vyvrátíme.

  • tepelná izolace moderních dřevěných oken je s těmi plastovými naprosto srovnatelná
  • z hlediska tepelné izolace závisí především na typu zasklení a hloubce instalace do zdiva
  • plastová okna mohou vypadat jako dřevěná, jde o tzv. plastová okna v dekoru dřeva
  • plastová okna mají obvykle lepší poměr ceny, kvality a údržby (vždy záleží na individuální konstrukci a řešení stavby)

Není tedy divu, že se plastovým oknům v moderní době dává přednost. Aktuálním trendem jsou dřevěná eurookna, která podobně jako plastová okna stabilně drží tvar a rozměry, hodí se i do nízkoenergetických a pasivních staveb. Pokud stále váháte, s výběrem oken zdarma vám mohou poradit např. v eurookna Vsetín. Hliníková a dřevo-hliníková okna jsou vhodná de facto pouze pro ty klienty, kteří chtějí dřevěná okna a zároveň nižší nákladnost údržby.

Dveře z PVC, hliníku nebo dřeva?

Při výběru dveří musíme první selekci použít ihned na začátku rozhodování, zda se jedná o interiérové (vnitřní) nebo exteriérové (venkovní). Jako venkovní či vchodové dveře je obvykle používán PVC materiál, přičemž stavební hloubka nutná pro instalaci činí přibližně 8 cm.

Hliníkové dveře se používají v případech, kdy zákazník preferuje vysokou pevnost a odolnost. Tento typ dveří můžeme vidět při vchodu do různých budov typu kanceláří či úřadů. Obvykle jsou prosklené dvojsklem či trojsklem. Při výběru doporučujeme zvážit nabídku firmy Vsetín eurookna, která většinou nabízí skvělý poměr ceny a kvality s možností instalace.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!