Jak se zbavit nepříjemného zápachu v domácnosti

Koupelna

Přidal poznani-knihycz, dne 5. 12. 2019 ,  0x

Jak se zbavit nepříjemného zápachu v domácnosti

Trápí vás doma nepříjemný zápach nebo to u vás jednoduše nevoní tak příjemně, jak byste si představovali? Nemějte obavy, vyzkoušejte některý z následujících tipů a nepříjemný zápach se stane minulostí.

Větrání

Než podniknete některé razantní kroky, zkuste nejdříve pořádně a pravidelně větrat. Jde o maličkost, kterou však můžete zápach v domácnosti hodně ovlivnit. Nezapomínejte větrat také po každém vaření, zvlášť pokud připravujete aromatická jídla.


Ocet jako první pomoc

Tuto metodu znaly i naše babičky. Jednoduše nalijte ocet do misky a položte do místnosti. Ocet pohlcuje pachy a zároveň vytahuje pachy i z nábytku. Pokud tedy zápach pochází ze starého nábytku, který jste zdědili po prarodičích, neustále cítíte starobu a zatuchlinu, omyjte nábytek octovou vodou.

Kávová zrna

Pokud patříte k milovníkům kávy, tento tip je přímo pro vás. Kávová zrna výborně pohlcují zápach, stačí vložit zrna do papírových či látkových sáčků a rozmístit je po celém domě. Káva absorbuje nepříjemný zápach a zároveň vám káva provoní celé obydlí. Mletá káva zase dobře pohlcuje vlhký zápach, který je častý ve starších domech.


Přirozená vůně ovo

Dalším přírodním způsobem, jak provonět domov je použít aromatické ovoce a koření. Výborně funguje skořice, hřebíček s kombinací jakýchkoli slupek citrusů, třeba pomerančů, citrónů či limetek.

Směs stačí vložit do misky a nechat v místnosti, popřípadě můžete kúru z ovoce položit na topení. Nejenom, že vám tento způsob krásně provoní domov, ale navíc v adventním období navodí i příjemnou vánoční atmosféru.

Difuzér

Pokud chcete nejen pohltit zápach, ale také provonět domov vámi vybranou vůní, sáhněte po difuzéru. Na rozdíl od vonných svíček a aroma lamp jsou mnohem bezpečnější, protože k použití není třeba oheň a ani se nevytváří horký vosk.

Výhodou také je, že náplň difuzéru je tvořena výhradně přírodními esenciálními oleji, které jsou zdravotně nezávadné.

Vybírat můžete jak z klasických tyčinkových aroma difuzérů, tak těch elektrických, ty se pak ještě dělí na vzduchové a ultrazvukové. Difuzéry jsou k sehnání v různých barvách, tvarech i materiálech a tak je snadno sladíte s nábytkem, a pokud zvolíte moderní design, mohou se stát i skvělým doplňkem vaši domácnosti.


Prostorový parfém

Prostorové parfémy nebo také osvěžovače vzduchu jsou výborné pro rychlé a snadné osvěžení a provonění ovzduší, odstranění nežádoucích pachů a vytvoření příjemné atmosféry.

Vybírat můžete z nepřeberného množství vůní, záleží jen na vašich preferencích. Použití je totožné jako s normálními parfémy, jednoduše nastříkáte požadované množství do prostoru nebo na bytové textilie, např. závěsy či záclony.

Je však důležité zvolit vůni, která je příjemná a nevtíravá i po delší době, kterou strávíme v místnosti.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!