Jak chytře vybavit dětský pokoj? Inspirace, rady, fotogalerie

Doporučujeme

Přidal nabytokr, dne 5. 02. 2020 ,  0x

Jak chytře vybavit dětský pokoj? Inspirace, rady, fotogalerie

V minulém článku jsme se zaměřili na dětské pokoje. Dnes se zaměříme na praktické rady a inspiraci nábytku a doplňků do dětských pokojů.

Kde začít?

Prvním krokem byl mělo být vytvoření konceptu, kde si vytyčíte hlavní body: barvy, styl a dominantní prvky. Mezi dominantní prvky dětského pokoje by měla patřit postel, stůl a židle. Skříně by naopak měli spíše splynout s ostatním vybavením interiéru. V případě menší plochy pokoje je vhodné zvolit skříně světlejší či přímo bílé barvy, která vizuálně zvětší prostor. Na druhou stranu, zaměřit se zcela na bílý nábytek také není, nejen v případě dětí, vhodné. Bílé prostory působí sterilně a neútulně, někteří lidé je připodobňují nemocničnímu prostředí.

Kvalitní nábytek nebo levný?

V dnešní době už člověk nemusí dělat kompromisy, díky možnosti výběru v kamenné prodejně a objednání přes internet za výhodnější cenu, je možné pořídit i nábytek v kvalitním provedení za zlomek původní ceny, za kterou byl uvedený na trh.

Nechceme zde nijak pomlouvat největší prodejce nábytku, někdy nejsou jejich akce smyšlené a můžete ve výprodeji nábytek za opravdu výhodnou cenu. Zde přichází na řadu důležitá otázka:

Kolik chceme věnovat výběru času?

Pokud nejste typ, který se v plánování a ve výběru doplňků v interiéru zabývá, popř. nemáte nadbytek financí pro zakázkovou výrobu z masivního dřeva či pro interiérového designéra... Doporučujeme pořídit celou dětskou sestavu.

Co je moderní?

V případě dětí se moderní dětské postavičky, seriály a obecně preference střídají raketovou rychlostí, proto nedoporučujeme splnit každé přání, které má váš potomek.

Samozřejmě, pokud je zbytek vašeho interiéru v retro stylu či jste zvolili kvalitní vintage nábytek, pro dětský pokoj je vhodnější zvolit něco více infantilního, abyste s pokojem nebyli spokojeni pouze vy, ale i samotné dítě.

Jaké zvolit doplňky? Kromě vizuálního dojmu se zamyslete i nad praktickou stránku a položte si otázku, jaké jsou koníčky dítěte, co může denně využít, ať už při volném času nebo studiu...

Fotogalerie: Dětský nábytek

I dnes jsme nezapomněli na nutnou dávku inspirace.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky RADYBYDLENI ve svém prohlížeči!